Stipendit

Samuli Samuelsson 2016
Samuel Purola 2016/nuoret
Tero Pitkämäki 2013 ja 2015
Oskari Mörö 2014
Hanna-Maari Latvala 2012
Olli-Pekka Karjalainen 2009

Armas Valste Yleisurheiluklubin stipendit,

Valste-malja ja muu tukitoiminta vuodesta 2001!

 

Kestävyysjuoksu, naiset 2017

  • Karin Storbacka, Camilla Richardsson ja Sara Kuivisto

Valmentajastipendi 2017

  • Ari Ketola

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2017

  • Pojat/Tytöt paras oli Anna Penttilä
  • Miehet/Naiset paras oli Topi Raitanen

Korkeushyppy, naiset 2016

  • Linda Sandblom, ylitti Armas Valsteen ennätystuloksen 190 cm

Valmentajastipendi 2016

  • Timo Joronen, korkeushyppykoulujen aloittamisesta ja opetusmetodien luomisesta

Valmentajastipendi 2016

  • Jussi Ihamäki

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2016

  • Pojat/tytöt paras oli Samuel Purola
  • Miehet/Naiset paras oli Samuli Samuelsson

Valmentajastipendi 2015

  • Anssi Mäkinen

Kestävyysjuoksun lupaavin ja kehityskelpoisin alle 19 v tyttö ja poikaurheilija

  • Alisa Vainio ja Antti Ihamäki

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2015

  • Pojat/tytöt paras oli Viivi Lehikoinen
  • Miehet/Naiset paras oli Tero Pitkämäki
     
  • Valmentajastipendi 2014

  • Juha Isolehto

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2014

  • Pojat/tytöt paras oli Oliver Helander
  • Miehet/Naiset paras oli Oskari Mörö

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2013

  • Pojat/tytöt paras oli Hilla Uusimäki
  • Miehet/Naiset paras oli Tero Pitkämäki

Ylioppilasstipendit keväällä 2013

  • Oona Kettunen
  • Jussi Kanervo
  • Oskari Mörö
  • Jonna Berghem
  • Kristian Pulli
  • Ilmari Lahtinen

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2012

  • Pojat/tytöt paras oli Topi Raitanen
  • Miehet/Naiset paras oli Hanna-Maari Latvala

Ylioppilasstipendit keväällä 2012

  • Juuso Hassi
  • Juho Saarikoski
  • Eetu Rantala


Ylioppilasstipendi syksyllä 2012

  • Hanne Kantanen

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2011

  • Pojat/tytöt paras oli Jutta Juulia Hanski
  • Miehet/Naiset paras oli Jonathan Åstrand

Ylioppilasstipendit Keväällä 2011

  • Vilma Rantalainen
  • Kristiina Mäkelä
  • Pasi Roslund
  • Viktor Lövdahl
  • Kalle Keskipoikela

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2010

  • Pojat/tytöt paras oli Jonna Berghem
  • Miehet/Naiset paras oli Jonathan Åstrand


Ylioppilasstipendit keväällä 2010

  • Emma Millard
  • Jonna Miettinen
  • Pyry Niskala

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2009

  • Pojat/tytöt paras oli Lotta Harala
  • Miehet/Naiset paras oli Olli-Pekka Karjalainen

Ylioppilasstipendit keväällä 2009

  • Jelena Jaakola
  • Sandra Eriksson
  • Arttu Niinikoski

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2008

  • Pojat/tytöt paras oli Nooralotta Nezir
  • Miehet/Naiset paras oli Tero Järvenpää

Ylioppilasstipendit keväällä 2008

  • Mikko Kivinen
  • Kristiina Auno
  • Pekka Toivola

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2007

  • Pojat/tytöt paras oli Juho Kaihlajärvi
  • Miehet/Naiset paras oli Tommi Evilä
  • Erikoishuomionosoitus MM-kullasta Tero Pitkämäelle

Ylioppilasstipendit keväällä 2007

  • Noora Pesola
  • Tuomo Salonen
  • Ari Mannio

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2006

  • Pojat/tytöt paras oli Matilda Bogdanoff
  • Miehet/Naiset paras oli Petteri Lax
  • Erikoishuomionosoitus EM-kullasta Jukka Keskisalolle

Ylioppilasstipendit keväällä 2006

  • Ilona Ranta
  • Samir Abbassi

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2005

  • Pojat/tytöt paras oli Minna Nikkanen
  • Miehet/Naiset paras oli Visa Hongisto

Ylioppilasstipendit keväällä 2005

  • Aki Nummela
  • Elina Sorsa

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2004

  • Pojat/tytöt paras oli Otto Kilpi
  • Miehet/Naiset paras oli Tommi Evilä

Ylioppilasstipendit keväällä 2004

  • Janne Ukonmaanaho
  • Teemu Wirkkala
  • Siina Pylkkä

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2003

  • Pojat/tytöt paras oli Saara Skyttä
  • Miehet/Naiset paras oli Oskari Frösen

Ylioppilasstipendit keväällä 2003

  • Mikko Halvari
  • Anna Storlund

Valmennusstipendit EM-menestyksestä 2003:

  • Janne Ukonmaanaho
  • Mikko Lahtio
  • Henri Manninen
  • Sanna Välimaa
  • Jonna Välimaa
  • Teemu Wirkkala

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2002

  • Pojat/tytöt paras oli Markus Tuomela
  • Miehet/Naiset paras oli Janne Mäkelä

Ylioppilasstipendit keväällä 2002

  • Minna Nummela
  • Tatu Pussila
  • Elina Lindgren

Suomi-Ruotsi maaottelun parhaat 2001

  • Pojat/tytöt paras oli Matti Mononen
  • Miehet/Naiset paras oli Samuli Vasala

Ylioppilasstipendit keväällä 2001

  • Juha Sonck
  • Tommi Poussu